Podejrzany o kradzież zatrzymany przez policję

policja fot. Sławek Wąchała

Maszynki do golenia, szczoteczki do zębów oraz perfumy za blisko 1500 zł. Wszystko to zostało ukradzione w jednym z wronieckich sklepów, a podejrzany o tę kradzież sterroryzował personel… latarką z paralizatorem.

Policjanci z Wronek otrzymali zawiadomienie o dwóch kradzieżach sklepowych, do których doszło w jednej z miejscowych drogerii.
– Nieznany pokrzywdzonym sprawca ukradł maszynki do golenia, szczoteczki do zębów oraz perfumy za blisko 1500 zł – informuje asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. – Podczas jednej z kradzieży, mężczyzna posłużył się latarką z paralizatorem, dzięki czemu nastraszył pracowników marketu.

Na szczęście w sklepie jest monitoring, dlatego policjanci mogli zobaczyć, jak dokładnie przebiegała kradzież i kto był jej sprawcą. Bez problemu rozpoznali podejrzanego, ponieważ wcześniej był przesłuchiwany przez wronieckich kryminalnych w sprawie innych przestępstw przeciwko mieniu, usłyszał też zarzuty za inne kradzieże w marketach, kradzież z włamaniem do domu w budowie oraz usiłowania kradzieży plecaka z laptopem.

– Policjanci ustalili miejsce pobytu 45-letniego podejrzanego i zatrzymali go w dniu 28 sierpnia – podsumowuje asp. Chuda. – Mężczyzna trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Podejrzany został przesłuchany przez prokuratora i usłyszał zarzuty kradzieży oraz kradzieży zuchwałej. W związku z zaistniałymi w sprawie przesłankami, na wniosek prokuratora, decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu.

Podziel się: