Podejrzany o gwałt trafił do aresztu

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Szamotulscy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie kobiety w Parku Zamkowym na początku grudnia. Decyzją sądu mężczyzna trafił do Aresztu Śledczego.

Przypomnijmy: 2 grudnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymali zgłoszenie o zgwałceniu kobiety. Do zdarzenia doszło tego samego dnia po godzinie 20.00 w Parku Zamkowym w Szamotułach. Napastnik uciekł.

Od chwili zgłoszenia, nieprzerwanie nad ustaleniem sprawcy i jego zatrzymaniem pracowali policjanci z Szamotuł. Operacyjni analizowali wszystkie możliwe ślady i sprawdzali każdy możliwy trop – i ich wytężona praca w końcu doprowadziła do wytypowania podejrzanego. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Szamotuł. Funkcjonariusze zatrzymali go 22 grudnia.

33-latek został przesłuchany przez prokuratora i usłyszał zarzut zgwałcenia. Na wniosek śledczych 24 grudnia Sąd Rejonowy w Szamotułach tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 2 miesięcy.

W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo. Za zgwałcenie polskie prawo przewiduje od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Szamotuły

Podziel się:

Ostatnio dodane: