Pod Lublinem do jadącego samochodu wpadł… łoś. Zwierzę z auta trzeba było wyciągać dźwigiem

Łoś Mełgiew, fot. policja
W miejscowości Janowice w gminie Mełgiew doszło do poważnego wypadku – samochód osobowy zderzył się z łosiem i to tak, że zwierzę wpadło do środka auta, na siedzenie obok kierowcy. Trzeba było dźwigu, by go wyciągnąć.

Dziś po godz. 6.00 Komenda Powiatowa Policji w Świdniku otrzymała informację o zderzeniu pojazdu ze zwierzęciem w miejscowości Janowice. Okazało się, że 26-letni kierujący pojazdem marki Saab jadąc w kierunku Mełgwi zderzył się z łosiem, który nagle wtargnął mu przed samochód. W wyniku zdarzenia zwierzę częściowo wpadło do pojazdu. Kierujący został przewieziony do szpitala. Na szczęście odniósł jedynie niewielkie obrażenia spowodowane skaleczeniem odłamkami szkła.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w okolicy lasów i pól uprawnych. Nie wolno lekceważyć znaku drogowego A-18b, który ostrzega, że w tym miejscu, na pewnym odcinku drogi, występuje wysokie ryzyko tego, że przez drogę będą przechodzić dzikie zwierzęta. Jadący z nadmierną prędkością kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby zareagować odpowiednio szybko. Zderzenie z dzikim zwierzęciem może być bardzo groźne w skutkach.

KPP Świdnik, el

Podziel się: