Sejm RP fot. Kancelaria Sejmu Rafał Zambrzycki

Poczta Polska dostanie rekompensatę za wydrukowane karty wyborcze

Taki zapis przegłosowali dziś w nocy posłowie z sejmowej komisji zdrowia. Chodzi o karty wyborcze wydrukowane na polecenie wicepremiera Jacka Sasina na wybory majowe, które nie zostały wykorzystane. Kosztowały 70 mln zł.

Jak informuje Onet.pl, zapis stanowi, że wszystkie podmioty, które wykonywały polecenia premiera związane z przeprowadzeniem wyborów będą mogły wystąpić do Szefa Krajowego Biura Wyborczego o przyznanie jednorazowej rekompensaty na pokrycie kosztów poniesionych z powodu wykonywania tego polecenia. Poczta Polska będzie mogła więc wystąpić o zwrot 70 mln zł za druk kart.

15 członków komisji zdrowia opowiedziało się za poprawką, 12 głosowało przeciw.

Po klęsce projektu majowych wyborów politycy Zjednoczonej Prawicy dość szybko wzięli się za szukanie winnych tej politycznej porażki. W samym PiS pojawiły się także oskarżenia o łamanie prawa i próby przerzucania się odpowiedzialnością za straty wynikające z wydrukowania ponad 30 mln pakietów wyborczych, które będą musiały pójść na przemiał – pisali już w maju nasi dziennikarze Kamil Dziubka i Andrzej Gajcy.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze