policji fot. policja Poznań

Pobiedziska: Policja prosi o pomoc świadków wypadku

Policjanci z poznańskiej komendy prowadzą śledztwo w sprawie wypadku do którego doszło w Pobiedziskach 14 listopada. Wszyscy, którzy byli świadkami tego wypadku lub mają wiedzę na jego temat proszeni są o kontakt z policją.

14 listopada około godziny 20.00 na drodze wojewódzkiej nr 194 w kierunku Gniezna kierujący Volkswagenem 32-letni mieszkaniec Pobiedzisk doprowadził do zderzenia z motorowerem, którym poruszali się ojciec z synem. Następnie sprawca porzucił swój pojazd i uciekł z miejsca wypadku.

W wyniku tego zdarzenia starszy z poszkodowanych mężczyzn zmarł w szpitalu, a jego syn jest w ciężkim stanie.

Policjanci natychmiast zaczęli szukać kierowcy samochodu. Jak się szybko okazało, autem podróżowały dwie osoby. Jeszcze tego samego wieczoru policjanci z poznańskiej drogówki zatrzymali pasażera pojazdu, którym okazał się 36-letni obcokrajowiec, a następnego dnia rano do policyjnego aresztu policjanci z Komisariatu Policji w Pobiedziskach doprowadzili sprawcę wypadku.

Decyzją sądu mężczyzna, który kierował pojazdem został aresztowany na trzy miesiące, a pasażer usłyszał zarzut nieudzielania pomocy. Śledczy zaznaczają, że po zebraniu całego materiału dowodowego zarzutów wobec tych mężczyzn może być więcej.

Wszystkich, którzy widzieli ten wypadek bądź mają jakiekolwiek informacje na ten temat prosimy o kontakt z policjantami z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KMP w Poznaniu pod numerem tel. 47 77 130 90 (w godz. 7.30-15.30) lub 47 77 156 13, 112 czynnymi całą dobę.

KMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze