Pobicie taksówkarza w Wielkopolsce. Świadkowie wezwali policję

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Dwóch mężczyzn pobiło i próbowało udusić taksówkarza, gdy po dowiezieniu ich na miejsce upomniał się o zapłatę. Na szczęście świadkowie zdarzenia pomogli taksówkarzowi, wezwali też policję.

Do napaści doszło 3 lutego, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. Tego dnia około godziny 20.00 do taksówki na ulicy Biskupińskiej wsiadło dwóch mężczyzn, którzy zamówili kurs na ulicę Wrzesińską.
– Gdy zbliżali się do miejsca docelowego stwierdzili, że je zmienią nie podając konkretnego adresu, pod adresem taksówkarza zaczęły płynąć zniewagi, mężczyźni zaczęli grozić mu pobiciem i zabiciem – mówi Anna Osińska, oficer prasowy policji z Gniezna. – Mając świadomość, że jego życie może być zagrożone, taksówkarz postanowił wysadzić klientów w okolicy stacji paliw na ulicy Wrzesińskiej. Gdy tylko pojazd się zatrzymał a taksówkarz poprosił o uregulowanie opłaty za kurs i opuszczenie auta mężczyźni napadli na niego bijąc go oraz próbując udusić. Szybko zareagowali świadkowie wzywając na miejsce policję i próbując pomóc pokrzywdzonemu.

Funkcjonariusze dotarli na miejsce zdarzenia bardzo szybko i już w pobliżu stacji zatrzymali dwóch podejrzanych o napad na taksówkarza. Jeden z nich to 62-letni mieszkaniec Gniezna, drugi 47-letni mieszkaniec gminy Niechanowo i obaj podczas zatrzymania znieważali interweniujących policjantów.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące pobicia taksówkarza i znieważenia funkcjonariuszy. Grozi im za to do 3 lat więzienia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: