wojewoda Łukasz Mikołajczyk Fot. WUW

Plewiska: Wojewoda, uzależnienia i spotkanie z uczniami

O cyberzagrożeniach, funkcjonowaniu młodych ludzi w cyberprzestrzeni mówił Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski, podczas multimedialnej lekcji w szkole w Plewiskach.

To było jedno z cyklu działań kierowanych dla młodzieży w ramach “Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych”. W trakcie lekcji omówione zostały aspekty prawne funkcjonowania młodzieży w cyberprzestrzeni, problematyka zagrożeń, rola i zadania kuratora sądowego oraz odpowiedzialność nieletnich.

Wojewodzie towarzyszyli przedstawiciele policji i sądu okręgowego, by także podzielili się swoimi doświadczeniem w sprawach uzależnień z młodymi ludźmi. Sam wojewoda przyznał, że gdy tak się zastanawia, ile czasu spędza w internecie, to nie jest pewien, czy to już przypadkiem nie jest trochę uzależnienie. Dlatego trzeba to cały czas kontrolować, a gdy okazuje się, że w sieci spędza się więcej czasu niż z rówieśnikami czy przyjaciółmi – wówczas trzeba zacząć działać.

Na szczęście w Wielkopolsce są bardzo dobre ośrodki leczenia uzależnień, które są w stanie poradzić sobie także z uzależnieniem od internetu.

WUW, el

Dodaj komentarz

avatar