Pleszew: Szpital uruchomił dodatkowe łóżka covidowe

szczepienia, Pleszewskie Centrum Medyczne fot. PCM
Nie od środy, jak zakładano, ale już dziś uruchomiono w Pleszewskim Centrum Medycznym dodatkowe łóżka dla pacjentów chorych na covid-19.

Taka decyzje podjął wojewoda Michał Zieliński, zwiększając liczbę łóżek covidowych do 77, w tym 5 respiratorowych – dotąd placówka oferowała chorym na covid-19 45 miejsc, w tym 3 respiratorowe. Powodem jest wzrost zakażeń związany z trzecią falą pandemii.

Od 17 marca przybędą 32 dodatkowe łóżka, w tym kolejne dwa ze stanowiskami respiratorowymi. Pleszewskie Centrum Medyczne przygotowało też 10 tzw. łóżek obserwacyjnych. Są one przeznaczone dla tych pacjentów, którzy czekają na wynik testu w kierunku covid-19.

– Minione tygodnie to więcej chorych na SARS COV 2, którzy przechodzili go ciężej – przyznaje Błażej Górczyński, prezes PCM. – Trudno dzisiaj jednoznacznie wyrokować, jak będzie to wyglądało w najbliższej przyszłości. Na szczęście szpitalny personel został już w prawie w stu procentach kompleksowo zaszczepiony, więc ryzyko zakażeń wśród pracowników medycznych zostało zminimalizowane.

Sytuacja rozwija się jednak dynamicznie i przygotowanie dodatkowych miejsc na oddziale było dla szpitala dużym wyzwaniem logistycznym.
– Organizujemy jednak pracę tak, aby wszyscy pacjenci mieli jak najlepszą opiekę – podkreśla prezes PCM.

Prezes podziękował też przy okazji personelowi szpitala, który staje na wysokości zadania mimo że to nie jest łatwe. Jednak wszyscy doskonale rozumieją, że to jest pandemia, więc warunki są trudne dla wszystkich.

Pleszewski szpital na razie nie wprowadził żadnych dodatkowych zmian związanych z zabiegami planowymi. Nadal jednak w całym szpitalu obowiązuje bezwzględny zakaz odwiedzania pacjentów przez najbliższych.

PCM

Podziel się:

Ostatnio dodane: