Pleszew: Śledztwo w sprawie zoofilii i głodzenia zwierząt

sąd
Pleszewska policja prowadzi śledztw w sprawie znęcania się nad zwierzętami w jednym z gospodarstw w gminie Pleszew. Jego właściciel jest podejrzany o głodzenie zwierząt i akty zoofilskie.

Jak informuje Onet.pl, sprawę zgłosili na policję działacze stowarzyszenia obrońców zwierząt „Help Animals” w Kaliszu. To oni otrzymali informację, że w jednym z gospodarstw 42-letni właściciel trzyma roczną sukę na łańcuchu bez wody i jedzenia, dopuszcza się też czynności seksualnych przy udziale zwierząt.

Inspektorzy stowarzyszenia 10 czerwca pojechali na miejsce i w gospodarstwie zastali także brata właściciela oraz jego matkę. Mężczyzna podczas interwencji przyznał się do czynności seksualnych z psami, a także do zagłodzenia jednego psa, choć inspektorzy podejrzewają, że mogło być ich więcej. Znaleziona suka panicznie bała się ludzi, była trzymana w tragicznych warunkach i z tak mocno zaciśniętym łańcuchem, że utrudniało to jej oddychanie. Zwierzę zostało odebrane właścicielowi i trafi do nowego domu. Zabrano też koty, jednak okazało się, że należą do sąsiadów i zostały im przekazane.

Sprawę wprowadzi Prokuratura Rejonowa w Pleszewie.