Humid-BH fot. PCM

Pleszew: Oddział covidowy ma nowy sprzęt!

Pleszewskie Centrum Medyczne otrzymało cztery nowe aparaty do wspomagania funkcji oddechowych. Będą bardzo przydatne dla pacjentów z niewydolnością oddechową jako wentylacja nieinwazyjna.

Korzystający z urządzenia będą dostawać nawilżony i ogrzany gaz wprost do nosa, w odpowiedniej prędkości dostosowanej do potrzeb pacjenta.

– Na oddziale covidowym z tych aparatów korzystają pacjenci w stanie ciężkim, którzy nie wymagają podłączenia do respiratora, ale muszą korzystać z funkcji wspomagania oddechu – wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM.

Co ważne, aparatu do wspomagania funkcji oddechowych mogą używać nie tylko dorośli, ale także dzieci. Jest niewielki, kompaktowy i łatwy w obsłudze, co pozwala na używanie go nie tylko w szpitalu, ale także w domach, podczas opieki długoterminowej.

– Urządzenie stosuje się najczęściej przy nagłej niewydolności oddechowej, która może być łagodna lub umiarkowana – tłumaczy prezes Górczyński. – Nie trzeba wtedy stosować bardziej inwazyjnych metod przywracania oddechu. Ale aparatura nie zastępuje respiratora. Jego używa się w sytuacjach bezdechu i niewydolności oddechowej, których nie można opanować w łagodniejszy sposób i nie pomaga farmakoterapia, tlenoterapia nieinwazyjna czy rehabilitacja oddechowa.

Aparaty model Humid-BH szpital kupił z własnych środków.

PCM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze