nowa poradnia ginekologiczna fot. PCM

Pleszew: Nowa poradnia ginekologiczno-położnicza

Pleszewskie Centrum Medyczne ma nową poradnię dla kobiet. Zastąpiła starą przychodnię, która znajdowała w innej części budynku.

Nowa poradnia jest nie tylko bardziej estetyczna, ale przede wszystkim będzie więcej miejsca: dwa gabinety w tym jeden z odrębną łazienką, przestronna poczekalnia przeznaczona tylko dla pacjentek oraz toaleta sprawią, że pacjentki będą miały zapewnioną większą intymność.

Więcej miejsca będzie miał też personel, bo będzie miał do dyspozycji osobne pomieszczenie administracyjne z częścią socjalną dla personelu.

– Z zamiarem remontu nosiliśmy się już od dawna – mówi Błażej Gorczyński, prezes PCM. – I w tym roku udało nam się ten zamiar zrealizować. Poprzednio poradnia była ulokowana w pobliżu poradni zdrowia psychicznego, jednak pacjentek z roku na rok przybywa. Zaczynało więc już być ciasno. Stąd też decyzja o zmianie lokalizacji i adaptacji nowych pomieszczeń.

Pleszewski szpital ma bardzo wysoki wskaźnik urodzeń w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, a to oznacza, że cieszy się dużym uznaniem wśród pacjentek – i tym bardziej usprawiedliwia przygotowanie nowej poradni.

– Wiele pacjentek ginekologicznych to kobiet ciężarne, które wymagają szczególnego traktowania – podkreśla ginekolog dr Ryszard Bosacki i zarazem dyrektor do spraw medycznych PCM. – Konieczne więc okaząło się stworzenie bardziej przyjaznych warunków do przeprowadzania badań i zapewnienie intymności wszystkim paniom korzystającym z naszej poradni.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku w Choczu Pleszewskie Centrum Medyczne uruchomiło drugą poradnię ginekologiczno-położniczą dla mieszkanek powiatu pleszewskiego . Była to odpowiedź na prośbę samorządu zabiegającego o dostęp do bezpłatnych badań ginekologicznych dla kobiet.

PCM