Pleszewskie Centrum Medyczne fot. PCM

Pleszew: Nauczyciele z całego powiatu są już zaszczepieni

Szczepieniom poddano 741 nauczycieli, choć zgłosiło się ich 802. Jednak 62 osobom nie podano szczepionki z powodu stanu zdrowia uniemożliwiającego zaszczepienie.

– Nie wszystkim chętnym podano szczepionkę, bowiem w niektórych przypadkach stan zdrowia uniemożliwiał przyjęcie preparatu – tłumaczy Błażej Górczyński, prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego. – Ponadto wśród zarejestrowanych pacjentów pojawili się też ozdrowieńcy, którzy nie mogą się zaszczepić przez okres trzech miesięcy od uzyskania pozytywnego wyniku testu na covid-19.

Drugą dawkę preparatu nauczyciele przyjmą w ciągu najbliższych kilku tygodni, a ci chętni, którzy nie zdążyli się zapisać, będą mogli to zrobić jeszcze w kwietniu. Pleszewskie Centrum Medyczne otrzymało informację, że nadal istnieje możliwość szczepienia tej grupy zawodowej.

Równocześnie cały czas trwają szczepienia osób przewlekle chorych, a od 12 do 24 kwietnia rozpocznie się rejestracja kolejnych roczników podlegających szczepieniom tj. osób urodzonych w latach 1962-1973.

PCM

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze