PCM fot. PCM

Pleszew: Darczyńcy pomogli pleszewskiemu szpitalowi

Dwa naprawione stoły operacyjne – to efekt pomocy darczyńców Pleszewskiego Centrum Medycznego, którzy za darmo wykonali specjalistyczne stalowe szyny. Gdyby nie to, szpital musiałby kupić nowe stoły za duże pieniądze.

Uszkodzone stoły były dużym problemem dla szpitala, bo przecież to właśnie na nich lekarze ratują życie pacjentów. Wymiana uszkodzonych części – szyn – nie jest w czasie pandemii łatwym zadaniem, ponieważ wiele elementów do urządzeń
medycznych jest niedostępnych na rynku z powodu ogólnoświatowego lockdownu. Pozostawało kupno nowych stołów, ale to z kolei wiązałoby się z ogromnymi kosztami w wysokości co najmniej 100 tys. zł.

Na szczęście pomogła Fabryka Maszyn Spożywczych “Spomasz”, której inżynierowie zaprojektowali, a póżniej wykonali specjalistyczne stalowe szyny, dzięki którym stoły działają jak nowe – i spełniają wszystkie wymogi medyczne. Nowe szyny zostały wykonane ze stali chromowo-molibdenowej, która charakteryzuje się niebywałą odpornością na uszkodzenia i jest praktycznie niezniszczalna.

– Zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli przeznaczyć między innymi na zakup innego sprzętu do szpitala oraz środków ochrony osobistej, których w czasie pandemii potrzebujemy znacznie więcej – powiedział Błażej Górczyński, prezes PCM.

Tadeusz Rak, prezes Spomaszu, uważa, że pomoc szpitalowi jest czymś oczywistym.
– Staramy się pomagać przy każdej możliwej okazji – wyjaśnia. – Tym razem zrobiliśmy dla nich szyny, ale jeśli konieczne jest wykonanie innych elementów z metalu, które są potrzebne, również chętnie to zrobimy. uważam, że należy wspierać nasz szpital, bp korzystają z niego nie tylko nasi pracownicy, ale też mieszkańcy całego powiatu.

PCM

3 2 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze