Plaga kradzieży pokryw studzienek na północy Poznania. Policja zatrzymała podejrzanego

pokrywa studzienki kanalizacyjnej fot. policja Poznań

12 żeliwnych pokryw studzienek kanalizacyjnych o wartości 8 tysięcy złotych miało paść łupem 60-letniego mieszkańca Poznania. Podejrzany już usłyszał zarzut i stanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań-Północ na początku marca zajęli się sprawą ginących pokryw studzienek z ulic na północy Poznania. Od 1 do 11 marca zginęło ich tam aż 12 o łącznej wartości 8 tys. zł.

– Na podstawie zebranego materiału oraz analizy nagrań z kamer monitoringu mundurowi wytypowali potencjalnego sprawcę tego czynu – wyjaśnia sierż. sztab. Łukasz Paterski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. – 13 marca tego roku dzielnicowi w trakcie patrolu zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi osoby poszukiwanej.

Policjanci zatrzymali i wylegitymowali mężczyznę. Podczas przesłuchania zatrzymany – 60-letni poznaniak – przyznał się do winy. Skradzione pokrywy miał sprzedawać w punktach skupu złomu. Policjanci przedstawili mu łącznie cztery zarzuty kradzieży, za które grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: