PKP Intercity zdecydowała się na zamówienie 26 wagonów w ramach kontraktu z Fabryką Pojazdów Szynowych H. Cegielski.
– Inwestujemy w polski tabor, polska kolej musi się rozwijać, a polscy producenci muszą w rozwoju polskiej kolei brać bezpośrednio udział – wyjaśnił Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.
PKP Intercity zamówiły w poznańskich zakładach 26 wagonów za 223,8 mln zł brutto. Mają być dostosowane do prędkości 200 km/h i jeździć na trasach międzynarodowych – do Berlina i Wiednia. Pierwsze wagony powinny opuścić zakłady już w przyszłym roku. Całość ma być gotowa do lutego 2022 roku.