„Pippin” wraca na deski Teatru Muzycznego

Pippin, fot. M. Kordula
Już 12,13 i 14 marca będzie można się wybrać na „Pippina” do Teatru Muzycznego w Poznaniu. Spektakl, mimo że ma swoje lata, cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie.

Przypomnijmy, że „Pippin” po raz pierwszy został zaprezentowany na Broadwayu w 1972 roku, a we wrześniu 2019 roku odbyła się polska premiera nowej wersji z 2013 roku.

To opowieść o następcy tronu frankijskiego, młodym księciu Pippinie, który po zabiciu ojca, króla Karola Wielkiego, obejmuje władzę. To, co interesuje go najbardziej, to intrygi i władza – ale tak jest do czasu. Pewnego dnia postanawia jednak przewartościować swoje życie i cieszyć się każdą jego chwilą.

Autorem „Pippina” jest Stephen Schwartz, czterokrotny zdobywca Grammy oraz trzykrotny laureat Oscara. Sam spektakl otrzymał cztery prestiżowe nagrody Tony w 2013 roku. Piosenki i sceny zbiorowe musicalu z jednej strony nawiązują do melodyjnej stylistyki muzyki pop, a z drugiej wykorzystują taneczne elementy muzyki Rn’b i soul i jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia włączyły je do repertuaru tak znane czarnoskóre grupy jak The Jacksons Five czy The Suprems.

Reżyserem przedstawienia jest Jerzy Jan Połoński, który w Teatrze Muzycznym w Poznaniu z powodzeniem zrealizował „Footloose”, „Madagaskar – musicalową przygodę” oraz „Virtuoso” o Ignacym Janie Paderewskim. Choreografię przygotowała Paulina Andrzejewska-Damięcka, scenografię zaprojektował Mariusz Napierała, a kostiumy Agata Uchman.

Na „Pippina” Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza 12 i 13 marca o godz. 19.00 oraz 14 marca o godz. 17.00. Bilety dostępne są w kasie oraz online na www.teatr-muzyczny.pl i Bilety24. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616, 502 751 213 oraz [email protected].

Podziel się:

Ostatnio dodane: