Piotr Tworek odchodzi z Warty Poznań. „Zespół potrzebuje nowego impulsu”

Piotr Tworek fot. kibic Włodek

Piotr Tworek nie jest już trenerem Warty Poznań. W kolejnym spotkaniu „Zielonych” ma poprowadzić jego Adam Szała, dotychczasowy asystent.

Warta Poznań w tym sezonie regularnie zawodzi na boisku. Zaledwie osiem punktów w trzynastu spotkaniach, ogromne problemy ze zdobywaniem bramek, kompromitacja w Pucharze Polski i gra której nie da się oglądać. Chyba wszyscy oczekiwali więcej po ekipie, która w poprzednim sezonie tak pozytywnie zaskakiwała, a w obecnych rozgrywkach wydaje się być głównym kandydatem do spadku.

Władze klubu postanowiły podjąć radykalne korki i pożegnać się ze swoim dotychczasowym trenerem. – W imieniu Rady Nadzorczej i właściciela Klubu, Bartłomieja Farjaszewskiego pragniemy podziękować trenerowi Piotrowi Tworkowi za ten ponad dwuletni czas jego pracy w Warcie Poznań. Trener zostanie zapamiętany przede wszystkim jako współtwórca jednych z największych sukcesów powojennej historii klubu – stwierdził Bartosz Wolny, prezes Warty Poznań w komunikacie klubu.

– To była dla nas trudna decyzja, ale pozostanie Warty Poznań w Ekstraklasie pozostaje niezmiennie celem na ten sezon. Stwierdziliśmy, że zespół potrzebuje nowego impulsu, który zwiększy nasze szanse na pozostanie na najwyższym poziomie rozgrywkowym – dodał Radosław Mozyrko, dyrektor sportowy.

Nowy impuls faktycznie będzie potrzebny, ponieważ obecnie sytuacja poznaniaków wygląda katastrofalnie. Wielu komentatorów zastanawia się jednak czy obecne wyniki są winą trenera, czy piłkarzy, z których część wydaje się być w obecnym sezonie zbyt słaba na występy w ekstraklasie.

Źródło: Warta Poznań

Podziel się: