Piłkarz poznańskiego klubu z nagrodą za najpiękniejszą bramkę roku!

Marcin Oleksy z Nagrodą Puskasa fot. Klaudia Berda Warta Poznań

Amp futbolista Marcin Oleksy, zawodnik Warty Poznań, otrzymał Nagrodę Puskasa przyznawaną przez FIFA za strzelenie najładniejszego golu w roku! Odebrał nagrodę 27 lutego na uroczystej gali w Paryżu, a brawo bili mu m.in. obecni na sali Kylian Mbappe i Leo Messi.

Na najładniejszego gola głosują kibice z całego świata i już kilkanaście dni temu Marcin Oleksy zdobył tyle głosów, że znalazł się w finałowej trójce Nagrody Puskasa, obok Brazylijczyka Richarlisona (pojedynek z Serbią na mundialu w Katarze) i Francuza Dimitria Payeta (dla Olympique Marsylia w starciu z PAOK Saloniki). Kibice docenili efektowny strzał „nożycami” w wykonaniu poznaniaka podczas meczu Warty Poznań ze Stalą Rzeszów.

Kto z trzech finalistów dostanie nagrodę – zadecydowali eksperci FIFA i dzięki ich decyzji Marcin Oleksy odebrał puchar podczas uroczystej gali The Best FIFA Football Awards w Paryżu. Warto podkreślić, że zawodnik Warty Poznań i reprezentacji Polski w amp futbolu jest pierwszym zawodnikiem amp, który otrzymał taką nagrodę.

– Miło was widzieć – powiedział Marcin Oleksy na scenie, a trofeum wręczał mu m.in. Alessandro del Piero. – Ciężko mi było nawet pomarzyć o takiej nagrodzie, a dziś odbieram ją za najładniejszą bramkę roku. Dedykuję to trofeum Ewelinie, Tymkowi i Tosi. Dzięki nim wstałem po wypadku, podniosłem się, jestem w tym miejscu i strzelam bramki. Dziękuję całemu środowisku amp futbolistów, bo dzięki wam możemy się spełniać. Dziękuję wam bardzo!

Przypomnijmy, że Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej ustanowiła Nagrodę Puskasa w 2009 roku, by upamiętnić Ferenca Puskasa, znakomitego reprezentanta Węgier i piłkarza Honvedu Budapeszt oraz Realu Madryt. Nagroda jest przyznawana autorom lub autorkom najładniejszej bramki zdobytej na boiskach piłkarskich w danym roku kalendarzowym, a jej zdobywcami byli tacy mistrzowie jak Cristiano Ronaldo, Neymar, Zlatan Ibrahimović czy Mohamed Salah.

Źródło: Warta Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: