Piłkarskie derby Poznania na Bułgarskiej! „Wierzymy, że tego popołudnia kibice będą świadkami prawdziwego futbolowego święta”

Mistrzostwo Lecha Poznań, stadion fot. K. Adamska

Warta Poznań zmierzy się z Lechem Poznań w 10. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Mecz odbędzie się 18 września na stadionie przy Bułgarskiej, ale gospodarzem tym razem będzie Warta.

Poprzednie pojedynki derbowe z Kolejorzem odbyły się w Grodzisku Wielkopolskim – to tam Warta Poznań rozgrywa swoje mecze ligowe, dopóki stan i wyposażenie „ogródka” nie pozwoli jej na powrót do Poznania.

Jednak mecz zaplanowany na 18 września jest wyjątkowy, bo Lech Poznań w marcu świętował stulecie istnienia, a Warta Poznań w czerwcu 110-lecie. Mecz w roku tak pięknych rocznic jest więc wyjątkowy i dlatego odbędzie się 18 września przy Bułgarskiej, a początek o 17.30.

– Jako mieszkańcy Poznania bardzo cieszymy się z tego, że w najwyższej klasie rozgrywkowej możemy kibicować aż dwóm zespołom – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Zarówno Warta, jak i Lech to kluby, które mają w dorobku wiele sukcesów oraz bogatą historię, które na stałe zapisała się na kartach miasta, nie tylko tych sportowych. Poznaniacy zawsze wiernie wspierali oba zespoły i z dumą przekazują swoją pasję młodszym kibicom, a rozmowy o meczach do dziś łączą pokolenia. Derby Poznania są wyjątkowym wydarzeniem i zawsze wzbudzają duże zainteresowanie. Cieszy również, że mecze te toczą się w przyjaznej atmosferze. Jestem przekonany, że po raz kolejny będzie to niezapomniane wydarzenie dla poznaniaków i mam nadzieję, że oba zespoły stworzą fantastyczne widowisko sportowe.

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN już wyraziła zgodę na przeniesienie spotkania z Grodziska do Poznania, oba kluby podpisały już także stosowną umowę na organizację tego meczu.

– Cieszymy się, że derby Poznania będą miały miejsce w… Poznaniu. I to zarówno jesienią, jak i wiosną – powiedział Karol Klimczak, prezes Lecha Poznań. – To bardzo dobra wiadomość dla kibiców obu drużyn, którzy mamy nadzieję bardzo licznie zapełnią stadion przy Bułgarskiej i stworzą niepowtarzalną atmosferę. Dziękujemy miastu Poznań oraz panu prezydentowi za wielką życzliwość i olbrzymie zaangażowanie, dzięki któremu udało się doprowadzić ten projekt do finału. Organizacyjnie jesteśmy doskonale przygotowani do meczu derbowego. Od dłuższego czasu pozostajemy w stałym kontakcie z Wartą i władzami Miasta. Mam nadzieję, że obie drużyny stworzą przy Bułgarskiej niezapomniane widowisko godne derbów Poznania!

– Najbliższe derby to szczególna okazja – podsumował Bartosz Wolny, prezes Warty Poznań. – Każdy z klubów obchodzi w tym roku rocznicę swojego powstania. Uznaliśmy, że w roku jubileuszu 110-lecia Warty i 100-lecia Lecha warto nadać temu wydarzeniu wyjątkową oprawę. Miasto udostępniło nam stadion na preferencyjnych warunkach, dlatego zgodziliśmy się i wspólnie zorganizujemy to wyjątkowe spotkanie z nadzieją, że dopiszemy w ten sposób kolejny rozdział do niezwykłej rywalizacji dwóch największych klubów piłkarskich w stolicy Wielkopolski. Wierzymy, że tego popołudnia kibice będą świadkami prawdziwego futbolowego święta. W tym meczu gościnnie zagramy jako gospodarze na stadionie przy ul. Bułgarskiej, chcemy jednak w bliskiej przyszłości takie mecze rozgrywać na stadionie w Poznaniu przy Drodze Dębińskiej 12.