Chodzież fot. UM Chodzież

Piła: Zabójstwo dwulatka w Chodzieży. policja i prokuratura o wszystkim wiedziały?

21-letnia matka dwuletniego chłopczyka została oskarżona o jego zabójstwo. Jej o rok starszy konkubent usłyszał zarzuty znęcania się nad dzieckiem. Szef policji został odwołany, a szef prokuratury – zawieszony.

Jak poinformowała “Gazeta Wyborcza”, w nocy z piątku na sobotę policja została wezwana do jednego z mieszkań przy ul. Kilińskiego w Chodzieży. Znalazła tam martwe dziecko, dwuletniego chłopczyka. O zabójstwo została oskarżona 21-letnia matka, a konkubent – o znęcanie się nad chłopcem. Dziecko było brudne, niedożywione i zaniedbane. Już rok wcześniej trafiło do szpitala ze złamaną nogą. Lekarze uznali, że nie mogło dość do takiego urazu przypadkiem i że to dowód przemocy domowej. Powiadomili więc policję.

Policjanci pojawili się w domu dziecka, przeprowadzili oględziny i powiadomili też prokuraturę. Ale mimo to nie założono rodzinie Niebieskiej karty i nie wszczęto postępowania. Dlaczego? To właśnie jest przedmiotem dochodzenia wewnętrznego tak policji, jak prokuratury.

Komendant policji w Chodzieży już został odwołany ze stanowiska, jego obowiązki przejął dotychczasowy zastępca, natomiast szef prokuratury – zawieszony i czeka na postępowanie dyscyplinarne. Oficerowie prowadzący dochodzenie sprawdzają działania policjantów i prokuratorów w tej sprawie, analizują dokumenty, a także to, czy przełożeni obu jednostek nie wykazali się zaniedbaniem, jeśli chodzi o nadzór nad pracownikami.

Matce dziecka za uduszenie go grozi dożywocie, jej konkubentowi 10 lat za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem.

el

3
Dodaj komentarz

avatar
Ania Cieślak
Ania Cieślak

Kara śmierci w męczarniach!!!
Nie jestem matką ale jestem nauczycielką i nie wyobrażam sobie jak można skrzywdzić jakiekolwiek dziecko przez nękanie psychiczne czy bestialską przemoc fizyczną. Należy się kara i to najwyższa!

gosc
gosc

szmate katowac do usranej smierci