Łukasz Mikołajczyk fot. FB

Piła: Wojewoda Łukasz Mikołajczyk odwiedził północną Wielkopolskę

Współpraca z samorządami na jak najwyższym poziomie – taki cel postawił sobie wojewoda wielkopolski i rozpoczął podróż po regionie. Chce odwiedzić wszystkie powiaty, a na pierwszy ogień poszła Piła.

Łukasz Mikołajczyk zamierza dbać o dobre relacje z samorządami, a żeby tak było, chce je najpierw poznać. Stąd wizyta w Pile i rozmowa o współpracy samorządu z rządem.

Jak informuje Radio Poznań, rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotował w ostatnim czasie wiele programów, które sprzyjają rozwojowi całego województwa, również tych mniejszych ośrodków. Przykładem jest choćby Fundusz Dróg Samorządowych, dzięki któremu mogą powstawać kilometry nowych dróg także w najmniejszych miejscowościach. O wszystkich programach wojewoda zamierza rozmawiać z samorządowcami i zachęcać ich, by z nich korzystali.

Wojewoda interesował się także poziomem wyszkolenia i przygotowania wielkopolskich strażaków., a to, czego się dowiedział, usatysfakcjonowało go. Jak podaje Radio Poznań, jego zdaniem wielkopolscy strażacy są przygotowani do wsparcia Australii w walce z pożarami, chociaż jak na razie nie wyznaczono żadnych konkretnych terminów wysłania ewentualnej pomocy.

Radio Poznań, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze