DW 123 odc. Huta Szklana - Kuźnica Żelichowska fot. WZDW

Piła: Rozbudowana droga wojewódzka nr 123 już przejezdna

Rozbudowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 123 od Huty Szklanej do drogi krajowej nr 22 w gminie Krzyż Wielkopolski został otwarty dla ruchu.

Inwestycja rozpoczęła się w październiku 2018 r. i zakończyła z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.
– Oddajemy do użytku kolejne rozbudowane, bezpieczniejsze i po prostu lepsze technicznie kilometry dróg wojewódzkich – mówi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. – Droga nr 123 była w fatalnym stanie i zdecydowanie wymagała poprawy. Gdybyśmy przy wyborze kolejności realizacji inwestycji kierowali się tylko natężeniem ruchu, ta droga musiałaby długo czekać na swój czas. Dbamy jednak o to, by Wielkopolska rozwijała się równomiernie i w każdym jej zakątku ludziom żyło się lepiej.

Droga wojewódzka nr 123 została rozbudowana na dwóch odcinkach o łącznej długości 17,5 km w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Jezdnia zyskała nową konstrukcję, przebudowano także skrzyżowania i zbudowano dwa jednoprzęsłowe mosty na rzece Człopica. Droga zyskała też całą infrastrukturę towarzyszącą: przepusty drogowe, zatoki autobusowe, zjazdy, chodniki oraz elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego i oznakowanie.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość inwestycji wyniosła blisko 80 mln zł, w tym 63,7 mln zł stanowiło unijne dofinansowanie.

WZDW

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze