policja fot. KWP

Piła: Próbowały wyłudzić odszkodowanie – trafią do więzienia

8 lat więzienia grozi dwóm koleżankom, które wyłudziły 3 tys. zł ubezpieczenia za uszkodzenie laptopa i telefonu.

W połowie 2018 roku 43-letnia mieszkanka Piły poinformowała jedną z firm ubezpieczeniowych o powstałej szkodzie w mieniu w celu wyłudzenia odszkodowania. Kobieta przedstawiła historię o tym, że jadąc rowerem po chodniku, w pewnym momencie najechała na nieznaną jej kobietę, w wyniku czego uszkodzeniu uległ jej laptop oraz telefon. Obie panie taką wersję potwierdziły agentowi ubezpieczeniowemu. W związku z powstałą szkodą “pokrzywdzona” mieszkanka Piły otrzymała świadczenie z ubezpieczenia w kwocie ponad 3 tysięcy złotych.

Jednak pilscy kryminalni ustalili, że przedstawiona historia jest wymyślona, a panie znają się bardzo dobrze od wielu lat. 43-letniej mieszkance Piły faktycznie uszkodził się sprzęt elektroniczny, ale w zupełnie innych okolicznościach. W związku z tym, że kobieta potrzebowała pieniędzy, postanowiła wraz ze swoją koleżanką wymyślić taką oto historię.

Kobiety w wieku 43 i 37 lat zostały zatrzymane. Teraz odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat więzienia.

KPP Piła, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze