Piła: Polityk PO oskarżony o ustawianie konkursów

Wybór głównej księgowej w I Liceum Ogólnokształcącym oraz Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego, również w Pile niezgodnie z ustawowymi wymaganiami. Taki zarzut postawiła pilska prokuratura Pawłowi J.

Paweł J., polityk PO z Piły, był dyrektorem obu placówek w czasie gdy doszło tam do tych przestępstw, czyli w roku 2014 roku i 2018. I zdaniem prokuratury to on był głównym inicjatorem wyboru na główna księgową obu placówek osoby, która nie spełniała kryteriów wymaganych ustawą. Między innymi nie miała odpowiedniego wykształcenia. Został oskarżony o przekroczenie uprawień.

Oprócz niego oskarżeni są jeszcze Tomasz P., skarbnik powiatu pilskiego, również oskarżony o przekroczenie uprawnień oraz Justyna W., sekretarka szkoły, oskarżona o pomoc w sprawie. Jak podaje Radio Poznań, wszyscy oskarżeni przynajmniej raz zasiadali w komisji konkursowej.

Sami oskarżeni nie przyznają się do winy. Wspierają ich pilscy politycy PO, którzy nawet zorganizowali konferencję prasową, na której publicznie zapewnili o swojej wierze w niewinność kolegi.

Radio Poznań, el

5
Dodaj komentarz

avatar
414ajw
414ajw

Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze choi o kasę, żenada…

Dzengs
Dzengs

Nie wiem czy Państwo z powiatu pilskiego wiedzą. Pan Prezydent zaoszczedził około 400.000 złotych Oczywiście chwała (sprawdzimy) . I pan Głowski twierdzi że nie można mu obniżać uposażenia…. Hm. Panie prezydencie co zrobiłeś w Pile to za dzięki Unii Europejskiej Euro. To się tan nie chwal. Dziękuję państwu. Było miło

Dzengs
Dzengs

Pytanie. Panie prezydencie zawsze była Izba Wytrzeźwień. I co. Sor. Czy szpital. Nie wiem czy pan się Wyśmiewa z podatników. Nie ma pieniędzy….. To ja przepraszam Pana. Robicie oświetlenia.(myślę że nie energia z węgla) Przebudowę Piły…. Mam pytanie jak poszło z hotelem i z przetargiem przy przepompowni na 11 Listopada w Pile?????????????????

stan wojenny czy wcześniej można ocenić majątkową
stan wojenny czy wcześniej można ocenić majątkową

Piła miasto emerytów LWP i milicyjnych,czerwone zagłębie bez przyszłości