Piła: Polityk PO oskarżony o ustawianie konkursów

Wybór głównej księgowej w I Liceum Ogólnokształcącym oraz Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego, również w Pile niezgodnie z ustawowymi wymaganiami. Taki zarzut postawiła pilska prokuratura Pawłowi J.

Paweł J., polityk PO z Piły, był dyrektorem obu placówek w czasie gdy doszło tam do tych przestępstw, czyli w roku 2014 roku i 2018. I zdaniem prokuratury to on był głównym inicjatorem wyboru na główna księgową obu placówek osoby, która nie spełniała kryteriów wymaganych ustawą. Między innymi nie miała odpowiedniego wykształcenia. Został oskarżony o przekroczenie uprawień.

Oprócz niego oskarżeni są jeszcze Tomasz P., skarbnik powiatu pilskiego, również oskarżony o przekroczenie uprawnień oraz Justyna W., sekretarka szkoły, oskarżona o pomoc w sprawie. Jak podaje Radio Poznań, wszyscy oskarżeni przynajmniej raz zasiadali w komisji konkursowej.

Sami oskarżeni nie przyznają się do winy. Wspierają ich pilscy politycy PO, którzy nawet zorganizowali konferencję prasową, na której publicznie zapewnili o swojej wierze w niewinność kolegi.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: