Piła: Policjant ze Słupcy najlepszym dzielnicowym w województwie!

Dzielnicowy Roku 2019 1 fot. KWP
W Szkole Policji w Pile zakończyły się wojewódzkie eliminacje XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2019”. Zwycięzcą zawodów został asp. sztab. Sebastian Kopczyński z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.

O skali przedsięwzięcia w województwie wielkopolskim niech świadczy fakt, iż w pierwszym etapie zawodów na poziomie komend miejskich i powiatowych Policji wzięło w nich udział kilkuset policjantów, spośród których wyłoniono 62 najlepszych, walczących o prymat w całym województwie.

Zawody na poziomie wojewódzkim zostały podzielone na etapy – konkurencje, których połączone rezultaty wskazały najlepszych. Pierwszą konkurencją, która odbyła się 18 września br., było strzelanie. Każdy dzielnicowy oddał 8 strzałów, z dwóch magazynków, do tarczy TS-9 i TS-10 z odległości 15 metrów. Kolejną konkurencją była symulacja przyjęcia interesanta, obejmująca problematykę z zakresu prewencji, prawa i psychologii oraz pierwsza pomoc przedmedyczna, sprawdzająca praktyczne umiejętności ratowania życia człowieka, a także test wiedzy zawodowej, który obejmował szeroko rozumianą problematykę służby prewencyjnej.

Zwycięzcą zawodów został asp. sztab. Sebastian Kopczyński z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Na drugim miejscu uplasował się asp. sztab. Sławomir Białas z Komendy Miejskiej Policji w Koninie, natomiast trzecie miejsce na podium zdobył asp. Dawid Synoradzki z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie.

Integralną częścią konkursu było także wyłonienie najlepszych kierowników rewirów dzielnicowych. W tej kategorii najlepszy wynik uzyskała asp. sztab. Karolina Paprocka z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Drugie miejsce zajął asp. Łukasz Balcerzak z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, a na trzecim miejscu uplasował się sierż. sztab. Marcin Augustyniak, także z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom tegorocznego wielkopolskiego finału konkursu „Dzielnicowy Roku 2019” odbyła się 20 września w auli Szkoły Policji w Pile. Zwycięzca i zdobywca drugiego miejsca będą reprezentować Wielkopolskę na finale ogólnopolskich zawodów, które zostaną rozegrane w dniach od 23 do 25 października, tradycyjnie już w Szkole Policji w Katowicach.

W uroczystości zakończenia zawodów i wręczenia nagród laureatom udział wzięli: insp. Roman Kuster – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, insp. Beata Różniak-Krzeszewska – Komendant Szkoły Policji w Pile, Kierownik Delegatury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Pile Hanna Monarszyńska oraz podinsp. Andrzej Szary – Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów.

Insp. Roman Kuster zwrócił uwagę na podejmowanie kolejnych inicjatyw mających na celu zwiększenie skuteczności działania dzielnicowych. Wiceszef wielkopolskich policjantów podkreślił, że dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu odgrywa w społeczeństwie niezwykle ważną rolę. Każdego dnia podejmuje trudne interwencje i pomaga rozwiązywać poważne rodzinne problemy.

Insp. Beata Różniak-Krzeszewska podkreśliła, jak ważną rolę odgrywa dzielnicowy. To policjant, który stoi na straży prawa, ale przede wszystkim jest tam, gdzie dzieje się krzywda i potrzebna jest pomoc. Pani Komendant pogratulowała laureatom i życzyła sukcesów w zawodach na szczeblu krajowym.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał podinsp. Andrzej Szary, który zwrócił uwagę na fakt, iż bez pracy dzielnicowych i służby prewencyjnej trudno byłoby o dobre wyniki badań opinii publicznej, które wskazują, że mieszkańcy naszego kraju czują się w miejscu zamieszkania bezpieczni. To policjanci, którzy są najbliżej problemów, które szybko rozwiązują.

Zgodnie z tradycją zawody objął swym honorowym patronatem Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, podkreślając w ten sposób niezwykle ważną rolę zarówno samych dzielnicowych jak i całej służby prewencyjnej w zapewnieniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: