Piła: Napad na kierowcę. „Pobili pokrzywdzonego, wyrzucili z auta i odjechali”

policja fot. Sławek Wąchała
Policjanci z Piły, Obornik i Chodzieży wspólnymi siłami zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na kierowcę samochodu.

Napastnicy, w wieku 25 i 40 lat, zostali już zatrzymani przez policję i tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Młodszemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a starszy z nich maksymalnie spędzi 12 lat w więzieniu.

– Do zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 lipca br. na terenie powiatu pilskiego. Wówczas 21-letni mężczyzna został napadnięty. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w Chodzieży dwóch mężczyzn poprosiło go, aby zawiózł ich do Piły i z powrotem. Podczas podróży powrotnej, na terenie gminy Ujście w pewnym momencie pasażerowie zaatakowali kierującego. Napastnicy pobili pokrzywdzonego, wyrzucili z auta i odjechali – relacjonuje Żaneta Kowalska z wielkopolskiej policji.

Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów z Obornik. Dzięki pracy ich oraz ich kolegów z Chodzieży napastnikom udało się postawić zarzuty. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile i Prokuratury Rejonowej w Chodzieży, Sąd Rejonowy w Chodzieży zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: KWP