Piła: Marsz Równości przejdzie przez miasto (TRASA MARSZU)

Marsz Równości Poznań 2021 fot. Sławek Wąchała

Zaplanowano go na sobotę, 28 sierpnia. Najpierw będzie piknik w Parku na Wyspie, a o godzinie 15.00 wyruszy już sam Marsz Równości, który przejdzie przez centrum miasta. W związku z tym kierowcy muszą się liczyć z przejściowymi utrudnieniami w ruchu drogowym.

To pierwszy Marsz Równości w Pile. Imprezę próbowano zorganizować już kilka lat temu, zawsze jednak coś stawało na przeszkodzie i marsz się nie odbywał. W tym roku się udało.
„Chcemy równości! Dla osób bez względu na orientację seksualną, tożsamość płciową, niepełnosprawność, wygląd, pochodzenie, status materialny czy wiek” – piszą organizatorzy. – „Dlatego 28 sierpnia 2021 roku, po raz pierwszy w historii miasta, ulicami Piły przejdzie I Marsz Równości! Maszerujemy po równość, akceptację, brak wykluczenia i dyskryminacji”.

Wydarzenie rozpocznie piknik zaplanowany na godzinę 14.00 w Parku na Wyspie koło fontanny. Po godzinie rozpocznie się marsz, który wyruszy z parku w stronę ronda Solidarności, przejdzie al. Jana Pawła II i al. Piastów, aby dojść do pl. Konstytucji III Maja. Stamtąd uczestnicy marszu przejdą ul. 14 lutego na pl. Staszica i z powrotem do Parku na Wyspie. Marsz będzie zabezpieczany przez policję, która także przygotowała specjalne objazdy dla kierowców. Organizatorzy szacują, że przejście potrwa do godziny 17.00.

Podziel się:

Ostatnio dodane: