Piła: Lekarz wyrzucony ze szpitala z powodu głosowania? PO: „Sprzeciwiamy się pogwałceniu przepisów prawa”

fot. User:Wiki-observer, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons
Lekarz Włodzimierz Bystrzycki miał stracić pracę w szpitalu z powodu głosowania za likwidacją izby wytrzeźwień. Na jego publiczne poparcie zdecydowali się politycy PO.

Włodzimierz Bystrzycki pracował w Szpitalu Specjalistycznym w Pile od 32 lat. Jest postacią którą w mieście kojarzy praktycznie każdy. Oprócz leczenia pacjentów zajmuje się też sprawami miejskimi. Od 1998 roku zasiada w lokalnej Radzie Miasta, najpierw reprezentując barwy SLD, a następnie PO.

I to właśnie działalność polityczna lekarza miała nieoficjalnie sprowadzić na niego problemy. Nowy dyrektor placówki zdecydował się nie przedłużać kontraktu Bystrzyckiemu. Jako powód (niepotwierdzony) podaje się jedno z głosowań na sesji Rady Miasta, dotyczące izby wytrzeźwień. Włodzimierz Bystrzycki zagłosował za likwidacją placówki. To miało nie spodobać się władzom szpitala.

Wersja ta jest o tyle wiarygodna, że to właśnie szpitale i ich oddziały ratunkowe będą teraz musiały przejąć osoby po spożyciu alkoholu. Wcześniej zajmowała się nimi izba wytrzeźwień. Oznacza to dla nich więcej pracy oraz dodatkowe koszty. Konsekwencją tego miało być zakończenie współpracy z Bystrzyckim.

Sprawa natomiast tutaj się nie kończy. Na facebooku powstał już interentowy profil „Solidarni z doktorem Bystrzyckim”. Lekarz otrzymuje również wyrazy poparcia od kolejnych osób. Na napisanie listu otwartego do dyrektora placówki zdecydowała się m.in. Maria Kubica, przewodnicząca Rady Miasta Piła.

❗️Radny Rady Miasta Piły Wlodzimierz Bystrzycki za głosowanie nie po myśli swego pracodawcy pozbawiony został możliwości…

Opublikowany przez Solidarni z doktorem Bystrzyckim Czwartek, 16 stycznia 2020

Teraz swoje oświadczenie w tej sprawie wydali jeszcze politycy Platformy Obywatelskiej z Wielkopolski. – „Mając wzgląd na zapisy Europejskiej Karty Samorządu Terytorialnego, z których wynika zapewnienie przez państwa-sygnatariuszy swobodnego wykonywania mandatu przez osoby wybrane na szczeblu lokalnym (Art. 7 pkt 1), sprzeciwiamy się pogwałceniu przepisów prawa i naruszenie zasad elementarnej przyzwoitości, które miały miejsce w odniesieniu do radnego Rady Miasta Piły, a jednocześnie chirurga dziecięcego, ortopedy i traumatologa zatrudnionego do końca 2019 r. w Szpitalu Specjalistycznym w Pile im. Stanisława Staszica. Nieprzedłużenie z nim kontraktu z powodu głosowania na sesji Rady Miasta Piły niezgodnie z oczekiwaniami przełożonego zasługuje na szczególną krytykę” – czytamy w oświadczeniu.

– „Za skandaliczną nazwać należy ponadto postawę przełożonego dyrektora ww. placówki medycznej – starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego, sprawującego rządy koalicyjne w Powiecie Pilskim z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz Porozumienia Samorządowego, który nie tylko nie odniósł się negatywnie do tej niemerytorycznej decyzji kadrowej dyrektora szpitala, ale wręcz poparł ją, podając dodatkowo, jako argumenty, takie kwestie jak: wysokość wynagrodzenia oraz wiek Pana doktora” – czytamy w dalszej części oświadczenia podpisanego przez Rafała Grupińskiego oraz Leszka Wojtasiaka.

Podziel się:

Ostatnio dodane: