Piła: Koronawirus już w trzech szkołach

fot. User:Wiki-observer, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Uczniowie dwóch pilskich podstawówek i jednej szkoły ponadpodstawowej zostali wysłani na kwarantannę i nauczanie zdalne. Tak zadecydował pilski sanepid, a powodem są zakażenia koronawirusem.

Najpierw zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednej z nauczycielek SP11. Kobieta z gorączką i bólem głowy udała się do lekarza i wykonano jej test, który wykazał obecność koronawirusa. Nauczycielka jest na zwolnieniu lekarskim, a razem z nią cała pierwsza klasa, którą uczyła. Dzieci uczą się w domu, ale nie online, bo to dopiero pierwsza klasa. Rodzice wszystkich uczniów otrzymali pakiety materiałów do nauki w domu, która potrwa do końca tego tygodnia.

W SP6 także jedna klasa jest na kwarantannie, tym razem druga. Tu zakażenie koronawirusem wykryto u jednego z uczniów. Kwarantanną objętych jest też 30 uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych i dwóch nauczycieli, którzy nie byli zaszczepieni.

Szczepienia uczniów powyżej 12 roku życia wkrótce się rozpoczną – będą się odbywać na stadionie powiatowym w Pile we wrześniu i październiku. Jednak chętni oczywiście mogą się zaszczepić już teraz w działających punktach. Jak dotąd chęć przyjęcia szczepionki zgłosiło 66 uczniów.

Źródło: asta24.pl

Podziel się: