policja fot. policja

Piła: Kierowca, który oszukał tachograf

Zamontował w samochodzie specjalny magnes, który zakłócał pracę tachografu i uniemożliwiał dokonanie poprawnych odczytów. Teraz będzie musiał zapłacić grzywnę, a możliwa jest także kara więzienia, i to do 5 lat.

31 lipca funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy marki Iveco wraz z naczepą, którego kierującym okazał się 25-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli funkcjonariusze odkryli ingerencję w urządzenie drogomierza, przez które niemożliwy był poprawny odczyt danych zawartych w tachografie pojazdu.

Na miejsce został wezwany patrol Wydziału Ruchu Drogowego pilskiej policji, który potwierdził sytuację, a następnie w związku popełnionym przestępstwem zatrzymał mężczyznę. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego wspólnie z policjantami pilskiej drogówki ustalili, że kierujący zamontował w pojeździe specjalny magnes, który zakłócił prawidłową pracę tachografu oraz uniemożliwił odczyt jego rzeczywistych parametrów takich jak prędkość pojazdu, ilość przebytych kilometrów, a także czas pracy kierowcy.

25-letni obywatel Ukrainy usłyszał już zarzuty. W myśl artykułu 306 Kodeksu Karnego, za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 5.

KWP, el

Dodaj komentarz

avatar