konopie Piła fot. policja

Piła: Garaż pełen… konopi

Policjanci z Piły zatrzymali mężczyznę, który w garażu zorganizował profesjonalną plantację konopi. Funkcjonariusze znaleźli ponad 1,6 kg suszu marihuany, 20 roślin konopi indyjskich oraz specjalistyczne urządzenia do produkcji narkotyków.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że jeden z mieszkańców Piły może posiadać znaczne ilości narkotyków. Kiedy ich przypuszczenia się potwierdziły, funkcjonariusze przystąpili do realizacji.

Okazało się, że podejrzany mężczyzna zamienił swój garaż w profesjonalnie przygotowane pomieszczenie do uprawy konopi. W środku funkcjonariusze znaleźli ponad 1,6 kg suszu roślinnego oraz 20 krzewów w różnych fazach wzrostu. Policjanci zabezpieczyli też urządzenia służące do produkcji narkotyków m.in. specjalistyczne lampy i wentylatory.

49-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut nielegalnej uprawy konopi. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Pile został objęty dozorem policyjnym.

KPP Piła

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze