Piła: Będą nowe tereny pod zabudowę

Miejska Pracownia Urbanistyczna pracuje nad uporządkowaniem przestrzeni Piły, by wprowadzić do miasta ład przestrzenny. Na pierwszy ogień pójdą Koszyce.

Jak podaje asta24.pl, uporządkowanie zasad budowy pozwoli także uporządkować przestrzeń i określić, co i gdzie można budować. W ten sposób uwolni się wiele terenów pod zabudowę wielorodzinną i jednorodzinną, a także handel i usługi.

Jednak nie wszyscy mieszkańcy Piły są przekonani do dążeń uporządkowania Koszyc, bo boją się zabudowy jednostajnymi blokowiskami, gdzie sąsiad sąsiadowi będzie zaglądał do okien. Wolą zróżnicowaną zabudowę taką jak teraz, gdzie domki jednorodzinne znajdują się obok niewielkich osiedli, ale w sporej odległości i wśród zieleni.

el

5
Dodaj komentarz

avatar
Gość
Gość

Ściągajcie inwestorów na tereny przeznaczone na rozwój przemysłu, bo niedługo Piła stanie się podzielona dzielnicowo na biedotę i burżuazję.

Max
Max

Szejnfeld to PEOWIEC i zapewne NAFTA upadła tak jak przez PEOWCOW cała Polska

Uciekinier
Uciekinier

Mieszkałem w Pile przez kilkanaście lat na osiedlu szumnie nazwanym Zieloną Doliną. Dzisiaj trzeba by już chyba było pomalować bloki na zielono, bo innej zieleni już nie znajdziesz. Betonowa dżungla i miejskie getto. Cała Piła niestety nękana jest patodeweloperką. Byle gdzie, aby tylko budować, budować i sprzedawać, wycinać drzewa zasypywać zbiorniki wodne, jak na Kusocińskiego. Kolejne oazy zieleni, które i tak już żałośnie wyglądały wśród blokowisk i apartamentowiec, znikają pod koparkami i spychaczami. Piła robi się po prostu wstrętna i naprawdę obskurna. Tymczasem w imię “rozwoju” kolejne niedobitki leśne przeznacza się pod budownictwo, bloki, klocki i Polbruk. Żal mi ściska już nie tylko tyłek. Szkoda, kiedyś to było moje miasto.