Piła: Aktywni i zaangażowani spotkali się w… Kuźni

fot. User:Wiki-observer, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons
Stowarzyszenie Projekt Poznań zaprosiło młodzież i studentów do dyskusji o bieżących problemach w ramach Kuźni Liderów Wielkopolski. Inicjatywa ma zwrócić uwagę na ludzi aktywnych i zaangażowanych.

Jak informuje Radio Poznań, rozmawiano m.in. na temat samorządu, polityki zagranicznej i realizacji ważnych projektów w Wielkopolsce. Prelegentami i prowadzącymi dyskusję z uczniami byli Adam Bogrycewicz, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Tomasz Łęcki, były burmistrz Murowanej Gośliny oraz Maciej Mościcki, specjalista ds. stosunków międzynarodowych .

Najlepsi uczestnicy debat zostaną zaproszeni do drugiego etapu akcji, który odbędzie się za rok. Z tej grupy zostanie wyłonionych 25 osób, które wezmą udział w rocznym szkoleniu, między innymi z wystąpień publicznych, szkolenie z wiedzy międzynarodowej, ekonomii. Szkolenie ma dać każdemu młodemu człowiekowi narzędzie do bycia liderem w swoim regionie.

Kuźnia Liderów Wielkopolski pojawi się jeszcze w Gnieźnie, Lesznie i Poznaniu. Patronat honorowy nad projektem objął Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.

Radio Poznań, el

Podziel się: