narkotyki fot. policja Piła

Piła: 3 kilogramy narkotyków

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwie osoby, u których znaleźli blisko 3 kg środków odurzających. Dodatkowo jedna z nich posiadała także nielegalną broń oraz amunicję.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, na początku października bieżącego roku dokonali przeszukania jednego z mieszkań w Pile. Na miejscu zabezpieczyli ponad 2,6 kg suszu roślinnego w postaci marihuany, a także blisko 210 gram metamfetaminy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji wynosi ponad 100 tysięcy złotych.

W związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków zostało zatrzymanych dwoje mieszkańców Piły: 24-letnia kobieta oraz 41-letni mężczyzna. Oboje usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Dodatkowo w trakcie przeszukania policjanci znaleźli u mężczyzny broń palną o kalibrze 9 mm wraz z dwoma sztukami amunicji, której posiadanie bez zezwolenia jest niezgodne z prawem.

Za popełnione przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Sprawca, który dodatkowo posiadał nielegalnie broń palną wraz z amunicją, będzie odpowiadał za przestępstwo z art. 263 k.k., za co przewidywana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Pile zarówno kobieta, jak i mężczyzna zostali objęci policyjnym dozorem.

KPP Piła, el

4 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze