niedziela, 25 lutego, 2024

Pierwszy urzędomat w Poznaniu. Można w nim odebrać dokument

Urząd Miasta Poznania poinformował, że przy wydziale spraw obywatelskich na ul. Gronowej uruchomiony został urzędomat. Dzięki niemu mieszkańcy mogą odebrać wydany dokument 24 godziny na dobę.

Poznański urzędomat jest pierwszy w Polsce i działa na podobnej zasadzie jak urządzenia paczkowe, z których można odbierać wcześniej zamówione przesyłki. W urzędomacie interesanci znajdą jednak nie swoje zakupy ze sklepu internetowego, ale zamówione dokumenty. Pierwsi mieszkańcy już odebrali tak zamówione dowody rejestracyjne.

“Klient podczas składania wniosku ma możliwość wyboru, czy chce odebrać dowód rejestracyjny w okienku, czy z urzędomatu” – informują miejscy urzędnicy. – “Ta druga forma ma tę przewagę, że odbioru można dokonać poza godzinami pracy wydziału i nie trzeba umawiać się na wizytę, a urzędomat działa 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Kiedy gotowy dokument dotrze do urzędu, pracownicy włożą go do urzędomatu. Mieszkaniec na podany numer telefonu otrzyma SMS z kodem PIN do otwarcia skrytki. Dowód będzie oczekiwał na odbiór 48 godzin”.

Urzędomat na razie działa pilotażowo, ale jeżeli ta formuła doręczania dokumentów się sprawdzi, wówczas władze miasta zadecydują, które dokumenty urzędowe mogą być dostarczane mieszkańcom w ten sposób.

Źródło: UMP
Strona głównaPoznańPierwszy urzędomat w Poznaniu. Można w nim odebrać dokument