Jakub Apolinarski fot. Piotr Leśniowski Warta Poznań

Pierwsze wzmocnienie Warty Poznań. 20-latek wraca do Poznania

Jakub Apolinarski został pierwszym piłkarzem, który trafił do Warty Poznań w tym okienku transferowym. 20-latek został do Poznania wypożyczony.

Wypożyczenie potrwa do końca obecnego sezonu. Piłkarz jest graczem Rakowa Częstochowa – jesienią na boiska ekstraklasy w barwach swojej drużyny wybiegł pięć razy. Młody pomocnik jest też młodzieżowym reprezentantem Polski. Co ciekawe, Apolinarski występował kiedyś w… juniorach Warty Poznań.

– Moja droga z juniorów Warty Poznań do pierwszego zespołu potoczyła się inaczej, niż mogłem to sobie założyć. Najpierw odszedłem do Polonii Środa Wlkp., potem do Rakowa Częstochowa i teraz wracam po półtora roku na Drogę Dębińską i cieszę się z tego bardzo. Przeżyłem tu fajne lata za czasów juniorskich i jestem bardzo zadowolony z tego, że znów jestem w Warcie Poznań – mówi Jakub Apolinarski. – Potrzeba regularnej gry to dla mnie główny powód tego, że zdecydowałem się na ten krok. Fajny zespół, który się tutaj wykreował, zachęcił mnie do tego, że schodzę piętro niżej z ekstraklasy do I ligi. Chcę też pomóc zespołowi w celu, który jest. Jeżeli pojawiła się szansa, to trzeba z niej skorzystać i walczyć o awans do ekstraklasy.

Młody pomocnik jest zawodnikiem niezwykle uniwersalnym. W swojej karierze występował praktycznie na każdej pozycji w środku pola. Może też być tzw. “wahadłowym”. – Wierzę w to, że Jakub Apolinarski pomoże nam w osiągnięciu celów, które sobie wyznaczyliśmy. To dynamiczny, dobrze wyszkolony zawodnik z inklinacjami do gry ofensywnej. Pasuje do profilu piłkarza, którego potrzebowaliśmy – podsumował transfer Robert Graf, dyrektor sportowy Warty Poznań.

mat. pras. / AS

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze