czwartek, 25 kwietnia, 2024

Pierwsza wygrana Warty Poznań!

Warta wygrała swoje pierwsze spotkanie w obecnym sezonie Ekstraklasy. “Zielonym” udało pokonać się na wyjeździe Miedź Legnica 1:2.

Początek obecnych rozgrywek nie był dotychczas udany dla Warty Poznań. Poznaniacy najpierw przegrali po niezłym meczu z Rakowem Częstochowa, a następnie zdecydowanie ulegli Wiśle Płock. W spotkaniu z Miedzią Legnica to gospodarze uchodzili za faworytów.

Warta przystą do tego spotkania jednak nieco wzmocniona. W poprzednich kolejkach nie grał kontuzjowany Adam Zrelak, którego w ataku musiał zastępować jeden z pomocników. W spotkaniu z Miedzią Zrelak już wystąpił i szybko pokazał jak cennym jest zawodnikiem dla “Zielonych”. Słowak od początku był aktywny – wychodził do podań kolegów, umiejętnie zastawiał się z piłką i strzelił pierwszą bramkę dla Warty Poznań.

Radość zespołu z Poznania po trafieniu trwała zaledwie minutę – po takim czasie wyrównującą bramkę strzelił Henriquez. W drugiej połowie “Zieloni” ponownie wyszli na prowadzenie i wynik już się nie zmienił. Do bramki trafił ściągnięty z Pogoni Szczecin Maciej Żurawski.

W następnej kolejce Warta Poznań podejmie w Grodzisku Wielkopolskim Pogoń Szczecin.

Strona głównaSportPierwsza wygrana Warty Poznań!