Pierwsza ofiara koronawirusa z personelu medycznego

W Radomiu zmarł fizjoterapeuta zakażony koronawirusem. Pracował w tamtejszym szpitalu. Jest pierwszą ofiarą z personelu medycznego w Polsce, jak podał TVN24.

Mężczyzna miał 46-lat, chorował od dwóch tygodni – prawdopodobnie zakaził się od pacjenta, którym się zajmował na oddziale rehabilitacji radomskiego szpitala. Kilka dni temu jego stan się pogorszył i podłączono go do respiratora oraz wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej. Niestety, nie udało się go uratować. W nocy zmarł.

Zmarły osierocił żonę i dwójkę dzieci. Zarząd i personel Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu zamierza wesprzeć finansowo rodzinę zmarłego pracownika.

W radomskim szpitalu już ponad 200 osób jest zakażonych koronawirusem, także pracownicy.

el

1
Dodaj komentarz

avatar
Piotrek
Piotrek

Mam kilka pytan zatem:

1. Czy ta osoba miala jakies inne choroby, czy byla to idealnie zdrowa osoba?
2. Czy po stwierdzeniu choroby poddala sie po prostu leczeniu, czy probowala walczyc np. samemu wzmacniajac uklad immunologiczny?
3. Czy w tym obszarze, bo CoV roznosi sie mocniej niz grupy( ale slabiej niz niektore inne) zrobiono cos z tym? Jezeli tak, to co z tym zrobiono?
CoV ma wspolczynnik ponad 2 osoby zakazone na jedna chora, a nie 1.3 jak w przypadku grypy z uwagi na karencje 2 tygodni, a nie dwoch dni okolo.
Narazie, a sledze tylko te dane ktore opisalem w 3 punktach i czekam co wydarzy sie dalej, to widze, ze osoby z oslabionym ukladem immunologicznym tylko nie potrafia pokonac CoV na calym swiecie.
Nawet w przypadkach osob mlodych jest tak, ze rodzice mieli oslabiony uklad immunologiczny i dziecko zostalo poczete juz z oslabionym ukladem immunologicznym przez co nastapila tragedia.
Zdrowe osoby, dbajace o swoj uklad immunologiczny nie potrafie wymienic jako konajace na CoV. Nie mam na ta chwile pojedynczego przypadku takiego.

Piotrek Ficner,
KlubZdrowaPolska.pl