pielęgniarki, operacja, szpital fot. Tiochal, pixabay

Pielęgniarki opublikowały czarną listę posłów

Są na niej wszyscy ci parlamentarzyści, którzy 15 czerwca, podczas głosowania w Sejmie nad sposobem ustalania najniższego wynagrodzenia dla pielęgniarek i położnych, przyjęli niekorzystną dla tej grupy zawodowej ustawę. Listę przygotował Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

“Jeśli zastanawiasz się dlaczego: do punktu pobrań musiałeś stać w kolejce 40 minut? mamusia na zmianę pampersa czekała godzinę bo “nikt nie raczył się zainteresować”? dziadek leżał w brudnej piżamie cały dzień? najbliższa wizyta domowa pielęgniarki jest za tydzień? na oddziale dostałeś antybiotyk o 18, a powinieneś o 14? podczas pobytu w szpitalu widzisz wciąż te same pielęgniarki? – w Polsce w przybliżeniu na 200 osób przypada jedna pielęgniarka (słownie: JEDNA!)” – napisał Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych w mediach społecznościowych.

Na 1000 obywateli przypada więc 5 pielęgniarek. Ten wynik sprawia, że jesteśmy, jeśli chodzi o liczbę pielęgniarek, na trzecim miejscu w Europie. Od końca. Powodem ucieczki z tego zawodu wykwalifikowanych pielęgniarek i tego, że ten zawód niechętnie wybierają młodzi ludzie, są między innymi niskie zarobki.

15 czerwca odbyło się w Sejmie głosowanie nad sposobem ustalania najniższego wynagrodzenia dla pielęgniarek i położnych. Posłowie odrzucili poprawki Senatu i przyjęli niekorzystną dla tej grupy zawodowej ustawę, jak poinformował Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.

“Jeśli nie wiecie komu podziękować przy najbliższych wyborach za tę sytuację, to Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych przygotował małą ściągę” – napisały pielęgniarki i położne. Na stronie związku są opublikowane nazwiska wszystkich posłów z całego kraju, którzy głosowali przeciwko tej ustawie.

OZZPiP

4.2 5 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze