Pięciolatka potrącona przez hulajnogę. Lądował śmigłowiec LPR

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Na ulicy Leszczyńskich w Lesznie nastolatek jadący hulajnogą elektryczną potrącił pięcioletnią dziewczynkę. Po dziecko przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale ostateczne dziewczynka pojechała do szpitala karetką.

Do wypadku doszło 20 września po godzinie 16.00. Na miejsce jako pierwsi dotarli strażacy i oni też udzielili dziecku pierwszej pomocy. Dziewczynka odniosła obrażenia głowy, ale była przytomna.

Na miejsce wezwano pogotowie, ale ponieważ nie było wolnej karetki, przyleciał śmigłowiec LPR. Wylądował przy dworcu PKS, skąd ratownicy zostali przewiezieni przez strażaków na miejsce wypadku. Tam zbadali dziewczynkę i stwierdzili, że trzeba ją zabrać do szpitala na szczegółowe badania, ale ponieważ na miejsce dotarła już karetka, to właśnie ona zawiozła dziewczynkę do szpitala w Gostyniu, gdzie jest chirurgia dziecięca. Na szczęście, jak wykazały badania, dziewczynka nie odniosła poważnych obrażeń.

Policjanci ustalili, że dziecko nagle wbiegło prosto pod jadącą prawidłowo hulajnogę. Kierujący nią 15-latek nie był w stanie się zatrzymać i nie potrącić dziewczynki.

Źródło: Radio Elka

Podziel się: