„W naszej szkole dzieje się, o to każdy stara się” – zaśpiewały dzieci z SP nr 34. Szkoła świętowała w piątek jubileusz 30-lecia. Powody do radości mieli też uczniowie i nauczyciele SP nr 15, która tego samego dnia obchodziła 35 urodziny.

– W ojczyźnie wielkiej mała jest ojczyzna, a w niej mój Poznań – dom, osiedle, szkoła. W szkole, każdy z nas to chętnie przyzna, jesteśmy po to, by cudu dokonać. To fragment hymnu naszej szkoły. Kilka słów, które stanowią motto naszych działań w „trzydziestej czwartej” – mówiła Ewa Krawczyk, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 34. – Jakie odczucia budzi w nas liczba trzydzieści cztery? Dla nas to tradycja, jakość, wspomnienia. To dzieci, nauczyciele oraz Pippi i Koziołek Matołek w holu szkoły. „Trzydziestka czwórka” to punkt na mapie świata, w którym przeszłość, teraźniejszość i przyszłość splatają się ze sobą.

To, jak ważne miejsce na mapie stolicy Wielkopolski zajmuje szkoła na os. Bolesława Śmiałego, podkreślają również władze Poznania.

– Gdy zapytamy mieszkańców naszego miasta o symbole Piątkowa, niektórzy wymienią wieżę telewizyjną i Poznański Szybki Tramwaj. Ja i wiele innych osób, niekoniecznie związanych z Piątkowem, wymienią również Szkołę Podstawową nr 34. Od samego początku była ona aktywna nie tylko w życiu osiedla, ale także w życiu całego naszego miasta. Dziękuję wszystkim, którzy przez te 30 lat współtworzyli tę szkołę i współtworzą ją dzisiaj – powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Uczniowie SP nr 34 zabrali gości w niezwykłą podróż pociągiem, podczas której zebrani poznali historię szkoły. Na scenie, oprócz dzieci i młodzieży, wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych. Repertuar był nieprzypadkowy. Szkoła Podstawowa nr 34 od lat nosi imię Wojska Polskiego.

Powody do radości mieli w piątek także uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 15, wchodzącej dziś w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 6. Świętowali jej 35 urodziny.

– Nasi absolwenci są rozproszeni po Europie i świecie. Robią kariery, mają na koncie sukcesy, ale mimo to wracają do nas i mówią, jak dużo dała im „piętnastka” – zauważa Ewa Ostrowska, dyrektorka ZSP nr 6.

O wyjątkowej – przyjaznej, wręcz rodzinnej atmosferze, jaka zawsze panowała w podstawówce na os. Jana III Sobieskiego, mówili także nauczyciele, rodzice dzieci i absolwenci szkoły. Zwrócił na to uwagę także Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

– Trudno nie dostrzec, że w tej szkole panuje wspaniała atmosfera. W imieniu swoim, a także władz miasta Poznania – pana prezydenta Jacka Jaśkowiaka i przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Ganowicza, serdecznie gratuluję tak dostojnego jubileuszu. Szkoła ma na koncie wiele osiągnięć – sportowych, naukowych, teatralnych… Życzę dalszych sukcesów – powiedział zastępca prezydenta Poznania.

Autor: UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: