Pasażer z kastetem chciał wsiąść do samolotu w Poznaniu

kastet fot. NOSG

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy 28 grudnia zostali poinformowani przez pracownika Straży Ochrony Lotniska, że 22-letni obywatel Ukrainy posiada w bagażu podręcznym kastet.

22-latek zamierzał lecieć samolotem do Dublina i podczas kontroli znaleziono przy nim kastet.
– Mężczyzna oświadczył, że kastet oraz walizka, w której się znajdował, należy do jego kolegi – informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Przedmiot został zatrzymany, ponieważ mężczyzna nie miał wymaganego zezwolenia na jego posiadanie i wywóz poza granice naszego kraju.

Po sporządzeniu dokumentacji procesowej pasażer uzyskał zgodę na wejście na pokład samolotu i kontynuację podróży do Dublina. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy prowadzą postępowanie w tej sprawie i przypominają, że kastet zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 4a ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji nosi znamiona broni białej, więc na jego posiadanie i wywóz poza granice Polski należy mieć stosowne zezwolenie, jak w przypadku każdej broni.

Podziel się:

Ostatnio dodane: