Pałac w Nekli ostrzelany. „Sprawa zgłoszona na policję”

ostrzelanie pałacu fot. Gmina Nekla

Jak poinformowały władze gminy Nekla – ktoś ostrzelał remontowany właśnie nekielski pałac, w którym mieści się przychodzi zdrowia. „Wandale użyli broni na metalowe kulki” – poinformowały władze gminy. Sprawa została zgłoszona policji.

„W ostatnich dniach doszło do aktów wandalizmu, w wyniku których uszkodzone zostały szyby w oknach i drzwiach nekielskiego pałacu. Wandale użyli broni na metalowe kulki” – poinformowały władze gminy na swoim profilu na Facebooku. – „Sprawa została zgłoszona na policję. Jeśli ktoś z Państwa był świadkiem niepokojących sytuacji lub posiada informację o zdarzeniach – prosimy o kontakt z policją pod numerem telefonu: 609 995 105 lub 112”.

Władze gminy zaapelowały do mieszkańców o zachowanie ostrożności – strzały z takiej broni mogą być niebezpieczne także dla ludzi.

Uszkodzenia są tym bardziej dotkliwe, że gmina Nekla od lat, w miarę posiadanych możliwości finansowych, prowadzi remont pałacu i przylegającego do niego parku, które mają mu przywrócić świetność. Teraz część tych prac trzeba będzie wykonać jeszcze raz – i ponieść ich koszty.

Podziel się:

Ostatnio dodane: