Oszuści atakują! Leszczynianka zamówiła telefon i dostała tylko opakowanie

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Leszczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o to, że miał dostarczyć mieszkance Leszna zamówiony telefon, ale zamiast niego wręczył jej paczkę z kamieniem w środku.

Do oszustwa doszło w Lesznie pod koniec marca.
– Mieszkanka miasta zamówiła za pośrednictwem jednego z internetowych portali, wystawiony na sprzedaż markowy telefon komórkowy – wyjaśnia Monika Żymełka, oficer prasowa KMP Leszno. – Jego cena opiewała na kwotę ponad 3500 złotych. Skontaktowała się ze sprzedawcą, który poinformował ją, że pobraniowa paczka zostanie dostarczona przez kuriera na jej adres zamieszkania. Po kilku dniach w progu domu kobiety pojawił się dostawca w stroju jednej ze znanych firm kurierskich. Przekazał paczkę, a kiedy tylko do ręki otrzymał zapłatę za towar – uciekł. Wtedy okazało się, że wewnątrz przesyłki zamiast telefonu znajdował się kamień.

Oszukana kobieta powiadomiła o sprawie policję, a ta rozpoczęła śledztwo. Szybko udało jej się ustalić podejrzanego o oszustwo – 33-letniego mieszkańca województwa łódzkiego. Mężczyzna został zatrzymany 18 kwietnia.

– Okazało się, że mężczyzna oferował na sprzedaż towar na aukcjach internetowych, jednocześnie podając się za kuriera dostarczającego paczki pobraniowe, wewnątrz których niestety znajdowały się bezwartościowe przedmioty – mówi Monika Żymełka. – Leszczyńscy policjanci ustalili, że zatrzymany miał prawdopodobnie związek z podobnym przestępstwem na terenie Krakowa. Niewykluczone, że ilość ogłoszonych mu zarzutów ulegnie w przyszłości zwiększeniu.

20 kwietnia Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury zdecydował o aresztowaniu 33-latka na trzy miesiące.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: