Ostrzeżenie przed upałami w Wielkopolsce. Temperatury mogą sięgnąć 33 stopni Celsjusza!

upał, temperatura fot. geralt, pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia przed upałem. 8 lipca ostrzeżenie obowiązuje tylko w części Wielkopolski, ale 9 i 10 lipca będzie dotyczyło całego regionu. W dodatku mogą też wystąpić burze.

“Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 14°C do 16°C” – informuje IMiGW w ostrzeżeniu, które obowiązuje od 8 lipca, od godziny 12.00 do 9 lipca, do godziny 20.00.

Jednak w sobotę 8 lipca upały spodziewane są tylko w zachodniej części regionu, czyli w powiatach czarnkowsko-trzcianeckim, międzychodzkim, szamotulskim, poznańskim, nowotomyskim, grodziskim, wolsztyńskim, kościańskim, śremskim, leszczyńskim, gostyńskim i rawickim. Dopiero w niedzielę, 9 lipca, można się spodziewać upałów przekraczających 30 stopni Celsjusza już w całej Wielkopolsce.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc. Zgodnie z prognozą zagrożeń meteo upały mogą się jeszcze dawać we znaki także w poniedziałek, 10 lipca, jednak wtedy mogą także wystąpić też burze z gradem.

Podziel się: