wtorek, 5 grudnia, 2023

Ostrzeżenie meteorologiczne przed silnym wiatrem w Wielkopolsce. Do 90 km na godzinę!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla Wielkopolski: we wschodniej części regionu pierwszego stopnia, w zachodniej – drugiego. Tam może powiać z prędkością 90 km na godzinę.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje dla powiatów gnieźnieńskiego, wrzesińskiego, konińskiego, kolskiego, tureckiego, jarocińskiego, pleszewskiego, kaliskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego i kępińskiego. Tutaj wiatr może powiać z prędkością do 50 km na godzinę, a w porywach do 85 km, z kierunków zachodnich. Ostrzeżenie obowiązuje od 3 października, od godziny 20.00, do 4 października, do godziny 3.00 rano. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.

Natomiast w pozostałych powiatach obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia – 3 października od godziny 18.00 do północy 4 października.
“Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, z kierunków zachodnich” – informuje IMiGW.

Tu także prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.

Źródło: IMiGW
Strona głównaWiadomości z WielkopolskiOstrzeżenie meteorologiczne przed silnym wiatrem w Wielkopolsce. Do 90 km na godzinę!