Ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia w Wielkopolsce. Stan alarmowy!

fot. L. Łada

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia przed wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych dla części Baryczy bez Orli i Polskiego Rowu.

„Spływ wód opadowo-roztopowych w zlewni górnej Baryczy doprowadził do przekroczenia stanów ostrzegawczych, a lokalnie stanu alarmowego” – informuje Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych we Wrocławiu. – „W okresie obowiązywania ostrzeżenia hydrologicznego w zlewniach prawostronnych dopływów górnej Baryczy (szczególnie na Kurochu w Odolanowie) przewiduje się dalszy wzrost stanów wody w strefie powyżej stanu alarmowego, a w zlewniach dopływów lewostronnych (m.in. na Polskiej Wodzie w Bogdaju) wzrosty lub wahania w strefie powyżej stanu ostrzegawczego”.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 95 proc. na terenie powiatów ostrowskiego i ostrzeszowskiego, a obowiązuje od 5 lutego, od godziny 10.56, do 6 lutego, do godziny 18.00 – ale z możliwością przedłużenia.

Natomiast na obszarze powiatów krotoszyńskiego, rawickiego i gostyńskiego nadal, jak informowaliśmy 4 lutego, obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia przed wezbraniem z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, również w zlewni Baryczy. Tu największe zagrożenie stwierdzono jednak nie w Wielkopolsce, a w Kanclerzowicach i Korzeńsku na Dolnym Śląsku.

To ostrzeżenie obowiązuje od 4 lutego, od godziny 7.35, do 6 lutego, do godziny 11.00.

Podziel się:

Ostatnio dodane: