Ostrzeszów: Zgłosiła zuchwałą kradzież. Miała stracić pieniądze i telefon

torebka fot. policja Ostrzeszów

26-letnia kobieta powiadomiła policję o kradzieży torebki, w której były pieniądze i telefon marki iPhone 12 PRO o wartości 4 tysięcy zł. Jak się okazało – żadnej kradzieży nie było. Teraz kobieta będzie odpowiadać za składanie fałszywych zeznań.

Kobieta zgłosiła rzekome przestępstwo 3 sierpnia.
„Z treści złożonego zawiadomienia wynikało, że do zdarzenia doszło na placu zabaw „Nivea” w miejscowości Kobyla Góra, gdzie nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę kobiety bawiącej się z dzieckiem, zabrał leżącą na ławce torebkę typu nerka, w której znajdował się wskazany telefon oraz pieniądze w kwocie 100 zł, a następnie uciekł w stronę pobliskiego lasu znajdującego się przy zalewie Blewązka” – informują ostrzeszowscy policjanci.

Ale im bardziej wgłębiali się w sprawę rzekomej kradzieży, tym więcej faktów nie składało się w całość. Najpierw ustalili, że kobiety w ogóle nie było na tym placu zabaw w czasie, kiedy miało dość do kradzieży. Później stwierdzili, że nikt jej nie ukradł telefonu – bo cały czas z niego korzysta.

Funkcjonariusze skontaktowali się więc z kobietą 4 października i poprosili o dobrowolne wydanie rzekomo skradzionych przedmiotów. Kobieta wydała je, po czym została zatrzymana i doprowadzona do ostrzeszowskiej komendy. Usłyszała tam zarzut zawiadomienia organów ścigania o przestępstwie, które nie zostało popełnione, a dodatkowo zarzut składania fałszywych zeznań.

Kobieta do wszystkiego się przyznała. Jak tłumaczyła, zrobiła to, bo chciała sprawdzić, jak działa policja w sprawie kradzieży. Oświadczyła też, że celowo nie podała policjantom numerów identyfikacyjnych telefonu, aby utrudnić im szukanie urządzenia, przyznała się też, że telefon był ubezpieczony i zdążyła już złożyć wniosek do firmy ubezpieczeniowej o wypłatę odszkodowania z tytułu kradzieży. Ale odszkodowanie jeszcze nie zostało jej wypłacone.

Źródło: KPP Ostrzeszów

Podziel się:

Ostatnio dodane: