Ostrzeszów: Zajechali drogę pijanemu. Doszło do awantury

kontrola fot. policja

Dzięki akcji kierowców udało się zatrzymać na drodze w miejscowości Ligota 46-letniego mieszkańca gminy Kobyla Góra, który prowadził samochód mając prawie 3 promile alkoholu we krwi. nie obyło się bez awantury.

21 października 2021 roku o godzinie 22:15 do ostrzeszowskiej komendy policji dodzwonił się mężczyzna. Poinformował dyżurnego, że jedzie za kierującym, którego tor jazdy wskazuje, że może on znajdować się w stanie nietrzeźwości. Z uwagi na problemy z łącznością telefoniczną zgłaszający rozłączył się, lecz po chwili dyżurny ponownie odebrał zgłoszenie tej samej treści.

Patrol policji wyruszył już w drogę, gdy zadzwonił mieszkaniec Mąkoszyc. On z kolei poinformował, że kierujący został już zatrzymany poprzez zajechanie mu drogi w miejscowości Ligota. Ale obecność policji, i to jak najszybsza, jest niezbędna, bo mężczyzna jest agresywny i awanturuje się.

Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze stwierdzili, że 46-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra, kierował samochodem marki Skoda pomimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów oraz znajdując się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało prawie trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stanie przed sądem za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i prowadzenie pod wpływem alkoholu.

KPP Ostrzeszów


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978