Ostrów Wielkopolski: Policjant pomógł potrzebującemu

Dzielnicowy Bartłomiej Kolenda 2 fot. policja
Dzielnicowy z Ostrowa Wielkopolskiego mł. asp. Bartłomiej Kolenda pomógł mężczyźnie, u którego w gospodarstwie domowym brakowało podstawowych rzeczy takich jak prąd i woda.

Zima jest czasem szczególnie trudnym dla osób starszych, samotnych czy bezdomnych. nie chodzi tu tylko o niższe temperatury, ale też o to, że nie zawsze ma im kto pomóc w tych podstawowych rzeczach, jak drobne domowe naprawy czy przyniesienie węgla.

W takiej własnie sytuacji znalazł się 59-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. W mieszkaniu samotnego mężczyzny brakowało podstawowych rzeczy takich jak prąd i woda. Instalacja pieca podłączonego do komina była nieszczelna i często dochodziło do zadymienia całego mieszkania. Dzielnicowy mł. asp. Bartłomiej Kolenda zainteresował się losem mężczyzny. Wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej postanowił pomóc. W mieszkaniu zainstalowano urządzenia sanitarne, wymienione zostały też drzwi wejściowe oraz został podłączony piec. Całość instalacji została sprawdzona przez kominiarza.

Policjanci od jesieni przypominają o osobach, dla których ten czas jest szczególnie trudny do przetrwania. Apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na bezdomnych, samotnych i tych, którzy bez naszej pomocy mogą nie przetrwać tego trudnego okresu jakim jest zima. Ważne jest, aby nie przechodzić obojętnie obok osób, których warunki bytowe mogą zagrażać ich życiu czy zdrowiu. W każdej sytuacji należy się zainteresować losem takiej osoby, wykonać telefon do instytucji, które udzielają pomocy i wsparcia potrzebującym lub powiadomić odpowiednie służby. Pamiętajmy o numerze 112, gdzie zgłosić można każdą taką sytuację, aby służby mogły odpowiednio szybko zareagować.

Dzielnicowy to policjant, którego celem jest bezpośrednia pomoc mieszkańcom. Potwierdził to mł. asp. Bartłomiej Kolenda z ostrowskiej komendy. Jak sam mówi – pomoc innym to duża odpowiedzialność, ale także wielka satysfakcja.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: